close
تبلیغات در اینترنت
8سال حبس برای یک کامنت
2 سال منتظر

مجله مهر: جاستین کارتر که حالا ۱۹ سال دارد به خاطر یک کامنت در شبکه های اجتماعی باید حداقل ۸ سال را پشت میله های زندان بگذراند. پدر و مادر او کمپینی برای آزادی او راه انداخته اند اما بعید است دانش آموز سابق مدرسه بتواند به این زودی ها از حکم سنگین دادگاه خلاص شود.

«جاستین کارتر را آزاد کنید»؛این نام کمپینی است که این روزها در آمریکا برای آزادی جوان ۱۹ ساله ای که از ماه مارس به خاطر یک کامنت در فیس بوک بازداشت شده به راه افتاده است.

قضیه از این قرار است که جاستین کارتر حدود ۵ ماه قبل در یک کشمکش لفظی با یک کاربر دیگر درباره یک بازی آنلاین وقتی دیوانه خوانده شد در کامنتی نوشت: آره،من واقعاً دیوانه شدم. می خواهم به یک کودکستان بروم و همه بچه ها را به گلوله ببندم.

این کامنت چند ماه پس از حادثه تیراندازی در مدرسه سندی هوک بود و گزارش آن از سوی زنی به سوی پلیس باعث بازداشت سریع جاستین شد. پدر و مادر او با اعلام اینکه این کامنت تنها یک شوخی بین چند جوان بوده خواستار آزادی پسرشان شده اند. آنها می گویند پسر آنها در زندان تحت مراقبت برای جلوگیری از خودکشی قرار گرفته است چون جاستین تصور می کند هیچ وقت نمی تواند از زندان آزاد شود.

دادگاهی در آمریکا جاستین کارتر را به اتهام «تهدید تروریستی» به تحمل ۸ سال حبس محکوم کرده است. به گفته پدر و مادر کارتر او پس از کامنت خود عبارت اختصاری LOL( laughing out loud) قرار داده که در میان کاربران شبکه های اجتماعی برای اعلام شوخی و خنده به کار می رود. مقام های قضایی آمریکا اما این مسئله را نپذیرفته اند و جاستین کارتر فعلاً باید در زندان بماند.

جک کارتر،پدر این پسر حالا کمپینی برای کمک به آزادی او راه انداخته و می گوید می خواهد به نوجوان ها درباره خطراتی که تهدیدشان می کند اطلاع دهد.

برای اولین بار نیست که کسی به خاطر کامنت در آمریکا دستگیر می شود اما تاکنون سابقه نداشته که به خاطر این مسئله حکمی به سنگینی ۸ سال زندان صادر شود. در فصل بهار هم نوجوانی در ماساچوست از سوی نیروهای امنیتی آمریکا به خاطر کامنت و به اتهام تهدید به بمبگذاری بازداشت شد اما قاضی دادگاه تشخیص داد که کامنت این پسر تنها بخشی از شعر یک ترانه بوده است. روزنامه کریستین ساینس مانیتور با رسانه ای شدن ماجرای جاستین کارتر گزارش ویژه ای در این رابطه منتشر کرده که تعدادی کارشناسان حقوقی در آن از حکم صادر شده انتقاد کرده اند.نوع مطلب : <-PostCategory->
برچسب ها :
نوشته شده در شنبه 29 تير 1392 توسط 2 سال منتظر| تعداد بازدید : 370


درباره وبلاگ

آرشيو وبلاگ
آمار وبلاگ
افراد انلاین : 1
کل بازديد : 18,340
بازديد امروز :13
بازديد ديروز : 1
ماه گذشته : 138
هفته گذشته : 24
سال گذشته : 138
تعداد کل پست ها : 15
نظرات : 12

پشتیبانی قالب


Powered By
rozblog.com